Mutlu Türkmen CBI Başkanı

Mutlu Türkmen CBI Başkanı

Mutlu Türkmen, Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI) başkanlığına seçildi.

Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI)'nun 26 Mayıs tarihinde İsviçre'nin Mendrisio şehrinde yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısında, kullanılan 39 geçerli oyun tamamını alan Başkanvekilimiz Doç.Dr.Mutlu Türkmen CBI başkanlığana seçildi.

Eski Başkan Romolo Rizzoli'nin istifası üzerine yapılan Olağanüstü Genel Kurulda 2 adayın yarışması bekleniyordu. Kongre öncesinde yapılan görüşmeler neticesinde ikinci aday İtalyan Moreno Rosati başkan vekili olmayı kabul edince adayların listeleri birleştirildi. Genel kurula katılma hakkı bulunan 51 delegeden 39'u katılırken, Türkmen tüm delegelerin oylarını alarak başkanlığa seçildi. Türkmen tarafından sunulan listeye ise 38 oy çıktı. Listede İtalyan Rosati'inin yanı sıra Amerikan Konfederasyonu Başkanı Hector Limardo diğer asbaşkan oldu. Genel sekreterliğe Afrika Konfederasyon Başkanı Yacine Kafi seçilirken, sayman üye olarak da ABD'li Danny Passaglia seçildi.

Yeni yönetimde yer alan diğer isimler ise şunlar oldu; Mohamed Maidi (Cezayir), Raymond Cher (Avustralya), Natalia Lele (Letonya), Claudio Kencht (İsviçre), Denis Persic (Hırvatistan), Philippe Coquet (Fransa), Jasem Manoucheri (Iran), Maurizio Mullaroni (San Marino).

Seçimde denetleme kurulu başkanlığına da Mehmet Demirdelen seçildi. Ayrıca kongrede Mutlu Türkmen ve 2 asbaşkandan oluşacak bir olimpik temsil komitesi seçildi.

'Tarihi Görev'
Türkmen kongre bitiminde yaptığı açıklamada 3 ay süren yoğun kulisler ve toplantılar neticesinde ülkelerin çoğunu yanına almaya başardığını dile getirerek, "Seçimde açık ara destek sağlayınca İtalyan rakibimiz birleşmeyi tercih etti. Bu sporun ana vatanı olan İtalya'nın yanımızda yer alması çok önemli. 2024 Olimpiyat Oyunlarına aday olan branşımızda Fransa ve İtalya gibi lider ülkelerin listemizde olması lazımdı. Ülkemi böyle bir tarihi görevde lider ülkeleri de arkama alarak temsil edeceğim için çok mutluyum" dedi.
463 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği