Kongreye Davet!

Kongreye Davet!

Federasyonumuzun da destekçileri arasında yer aldığı 1. Uluslararası Toplum ve Kültür Kongresi, 28-30 Haziran 2012 tarihleri arasında Ankara'da yapılacaktır.

Federasyonumuzun da destekçileri arasında yer aldığı 1. Uluslararası Toplum ve Kültür Kongresi, 28-30 Haziran 2012 tarihleri arasında Ankara'da yapılacaktır.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen 5. Uluslararası Büyük Ankara Festivali kapsamında düzenlenecek olan kongrede çok çeşitli etkinlikler yapılacak. Bu etkinlikler arasında sivil toplum derneklerinde düzenlenecek ilgi çekici panellerin yanı sıra, kültürel gösteriler, konferanslar, çalıştaylar ve çok sayıda bilimsel bildiri yer alıyor.

 

Kongrenin açılışında da Dünya sporunun en önemli kurumları arasında yer alan Uluslararası Beden Eğitimi ve Spor Konseyi (ICSSPE) Başkanı Prof. Dr. Margaret TALBOT bir konuşma yapacak.  Açılıştaki diğer konuşmacı ise Hollanda'daki Türk parlamenter Köksal GÖR olacak. Aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapan Gör, Avrupa'da yaşayan Türklerin sivil toplum deneyimleri üzerinde duracak.

 

Kongre için web sayfası: www.ics-congress.org

 

Kongre çerçevesinde 29 Haziran'da Bocce ve Bowling, 30 Haziran tarihinde ise Dart branşında birer çalıştay yapılacak. Çalıştaylara Federasyonumuz Yönetim Kurulu üyeleri, Teknik Kurul, Hakem Kurulu, Bilimsel Araştırma Kurulu, Eğitim Kurulu, Tanıtım Kurulu ve Basın Kurulu üyeleri katılabilecek.

 

Çalıştaylarda şu konular ele alınacak:

1- Tescil sorunları (sporcu, kulüp tescil ve vize sorunları, lisanslı sporcu sayısının artırılması, hukuki sorunlar, vb.)

2- Altyapı sorunları (kulüpler, alt yaş grupları, okullar, vb.)

3- Faaliyet programı ile ilgili sorunlar (Biten sezonun değerlendirilmesi, yeni sezon ile ilgili ön planlama, vb.)

4- Tanıtım & Reklam ile ilgili sorunlar

5- Milli takımlar (Uluslararası şampiyonalarda elde edilen başarı/ başırısızlıkların değerlendirilmesi, performans yükseltmeye dönük planlamar, vb.)

6- Ülkemizde yapılması planlanan uluslararası faaliyetlerin ele alınması

7- Ödül & yardım talimatı ile ilgili değerlendirmeler

8- İç denetim ve disiplin kurulu çalışmaları ile ilgili sorunlar

9- Eğitim faaliyetleri (antrenör / hakem yetiştirme kursları, üst kademeler, uluslararası seminerler, yıllık vize işlemleri, faal olmayan aday hakemlerle ilgili sorunlar, vb.)

10- Özel tesislerle ilgili sorunların ele alınması (Yeni yasal düzenlemelerin değerlendirilmesi, mevcut sorunlar ve ilgili kurumlarla ilişkiler, vb.)

5024 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği