Dart'ta Avrupa Sınavı

Dart'ta Avrupa Sınavı

Avrupa Dart Şampiyonası 20-24 Eylül tarihleri arasında Hollanda'nın Egmond aan Zee şehrinde yapıldı.

Avrupa Dart Şampiyonası 20-24 Eylül tarihleri arasında Hollanda'nın Egmond aan Zee şehrinde yapıldı. Şampiyonada ülkemizi kafile başkanı Dr. Ahmet Recep TEKCAN, antrenörler Dr. E. Mete ÖZDEMİRCİ ve Nafiz ÇELEBİ, sporcular Semih PİŞMİŞ, Çağrı TURGUT, Ümit UYGUNSÖZLÜ, Mürsel YAVUZ, Necla ŞAHİN, Ayça ÖZMEN, Emine ERKAN ve Rabia USLU'dan oluşan milli takım temsil etti.

Şampiyonada erkek milli takımız Hollanda, İsviçre ve Polonya ile mücadele ettiği grubunda maçlarını kaybederek final grubuna yükselme şansını kullanamazken; Finlandiya ve Fransa ile aynı grupta yer alan kadın milli takımımız ise Finlandiya'ya mağlup olmasına rağmen Fransa'yı mağlup ederek final grubuna yükselmeyi başardı. Final grubunda Avrupa Şampiyonu olan İngiltere ile eşleşen takımımız, bu müsabakada başarılı olamayınca çeyrek final şansını yitirdi.

Şampiyonada tek erkeklerde Çağrı TURGUT ilk turda Belçikalı rakibine 4-3, Semih PİŞMİŞ Çek rakibine 4-0, Mürsel YAVUZ Jerseyli rakibine ve Ümit UYGUNSÖZLÜ ise İsveçli rakibine 4-2 yenilerek şampiyonaya ilk turda veda ettiler. Çift erkeklerde ise Yavuz-Uygunsözlü ilk turda Letonyalı rakiplerini 4-1 geçmelerine rağmen ikinci turda İngiliz rakiplerine 4-2 kaybederek elendiler. Turgut-Pişmiş çifti ise ilk turda Katalonyalı rakiplerine 4-0 kaybederek elendiler.

Avrupa Şampiyonasında tek kadınlarda ise Necla ŞAHİN ilk turda Çek rakibine 4-1, Emine ERKAN İsveçli rakibine ve Ayça ÖZMEN Macar rakibine 4-0 kaybederek elendiler. Diğer yandan ilk turda bye geçen Rabia USLU ise ikinci turda Avrupa-Dünya Şampiyonu İngiliz Trina Gulliver'a 4-0 kaybederek elendi. Çift kadınlarda ilk turda bye geçen Uslu-Şahin ikinci turda Finlandiyalı rakiplerine 4-0 kaybederek elenirken, Erkan-Özmen çifti ise Belçikalı rakiplerine 4-1 kaybederek şampiyonadan elendi.

2871 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği