Bowling'de Olimpiyat Provası

Bowling'de Olimpiyat Provası

Bowlingin Olimpiyat adaylığının provası niteliğindeki Dünya Bowling Açık turnuvası 52 ülke ve Japonya'dan üst düzey sporcular olmak üzere 220 sporcunun katılımıyla Tokyo'da gerçekleştirildi.

Bowlingin Olimpiyat adaylığının provası niteliğindeki Dünya Bowling Açık turnuvası, 52 ülkenin milli sporcuları ve Japonya'dan üst düzey sporcular olmak üzere toplam 220 sporcunun katılımıyla Tokyo'da gerçekleştirildi.

7-12 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen turnuvada ülkemizi Recep Çınar yönetimindeki Habib Doğan ve Ebru Özoğluuntur temsil etti. Gerek yerel gerekse uluslararası spor basınında büyük ilgi gören turnuvada yaklaşık 400 bin dolar tutarında para ödülü dağıtıldı.

Turnuvayı erkeklerde Finlandıyalı Osku Palermaa, kadınlarda ise Singapurlu Joey Yeo ilk sırada yer aldı. Milli sporcularımız başarılı bir performans sergiledikleri turnuvada final grubuna yükselemedi.

Tokyo'da düzenlenen turnuvanın ardından uluslararası spor basını ve uluslararası spor pazarlama/organizasyon şirketleri Bowlingin branş olarak 2020 olimpiyat oyunlarına girmeye bir adım daha yaklaştığının altını çizdi.


3744 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği