Bocce'de 1. Lig Başladı

Bocce'de 1. Lig Başladı

Türkiye 1. Bocce Ligi Kazan'da oynanan Raffa etabı müsabakaları ile başladı. İlk etabı aynı puanla tamamlayan 4 takımdan Kazan Belediyesi ilk sırada yer aldı.

Türkiye 1. Bocce Ligi Kazan'da oynanan Raffa etabı müsabakaları ile başladı. İlk etabı dörder galibiyet ve birer mağlubiyetle tamamlayan takımlardan Ankara Kazan Belediyesi Spor birinci, İzmir Konak Belediyesi Spor ikinci, Bartın Üniversitesi Spor üçüncü ve Bursa Çekirge Spor dördüncü sırada yer aldı.

 

15-17 Şubat tarihlerinde oynanan birinci etap müsabakalarına birinci ligde yer alan 16 takım takıldı. Takımların 5 tur üzerinden oynadığı müsabakalar sonucunda 4 galibiyete ulaşan 4 takım averajla sıralandı. Bu sıralamaya göre ilk etapta Kazan Belediyesi 16 puanla lider durumda bulunurken, Konak Belediyesi 15 puan, Bartın Üniversitesi 14 puan ve Çekirge Spor ise 13 puanla sıralandı.

 

Ligin son 4 sırasında ise 2 galibiyeti bulunan İzmir Bocce Spor (4 puan), tek galibiyette kalan Ankara FOMGET Spor (3 puan) ve  Eskişehir Gençlik Spor (2 puan), galibiyeti bulunmayan Bursaspor (1 puan) yer aldı.

 

Birinci lig, 4-7 Nisan tarihlerinde Antalya Kemer'de oynanacak olan Petank ve Volo etaplarının sonucunda tamamlanacak. Ligi son 4 sırasında tamamlayan takımlar ikinci lige düşerken, ikinci ligin ilk 4 sıradaki takımı ise birinci lige yükselecek.

 

Ligdeki mücadeleyle ilgili değerlendirme yapan Başkan Vekili Dr. Mutlu Türkmen, "Üç gün boyunca çekişmeli maçlar izledik. Takımların hepsinin güç dengesi birbirine yakın. Başarı çıtası ligde oldukça yükseldi. Bu çıta Akdeniz Oyunları için bizi umutlandırıyor" dedi.

 

Tüm sonuçlar >>> 

 

4171 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği