Bocce Liginde Volo ve Petank rekorları kırıldı!

Türkiye AYTAÇ Bocce Birinci Ligi ikinci etabı tamamlandı

Türkiye AYTAÇ Bocce Birinci Ligi ikinci etabında birbirinden çekişmeli müsabakalar oynanırken, Petank ve Volo'da tüm rekorlar kırıldı. Spo

Türkiye AYTAÇ Bocce Birinci Ligi ikinci etabı tamamlandı


Türkiye AYTAÇ Bocce Birinci Ligi ikinci etabında birbirinden çekişmeli müsabakalar oynanırken, Petank ve Volo'da tüm rekorlar kırıldı. Sporcuların çok yüksek performans sergileyerek elde ettikleri yüksek skorlar gelecek için ümit verdi.

Raffa müsabakaları çekişmeli geçti

3 gün devam eden Raffa müsabakalarında büyük çekişme yaşandı. Bunun neticesinde bir çok maç 12-11, 12-10 gibi skorlarla neticelendi. Raffa müsabakalarını erkeklerde Ankara Kazan Belediyesi, Bartın Kemer ve Antalya Kemer Spor kayıpsız tamamlayarak 3'er puan kazandılar. Kemer'de havanın güzel olması da müsabakayı bir çok izleyicinin takip etmesini teşvik etti.


Kazan Belediyesinden Emre Abar, bir atış esnasında




Volo'da rekorlar peş peşe geldi


Volo'da daha önce Fransa'da yaşayan Türk sporcu Yusuf Baran'ın Avrupa Şampiyonasında elde ettiği 20 sayılık rekor da kırıldı. Bartın Kemer Spor'un oyuncusu Canip Arslan ilk turda 21 sayı toplayarak Türkiye rekoruna imza atarken, ikinci turda bu sefer kendi rekorunu geliştirerek 24 sayıya ulaştı. Bayanlar Volo'da ise daha önce 15 sayı elde eden Melike Boz tekrar aynı sayıya ulaşırken, diğer bayan sporcular Sevcan Akbaba ve Melike Öz de 15 sayıya ulaşarak rekora ortak oldular.



24 sayı elde eden Canip Arslan rekorunu imza ediyor!




Petank'ta çifte rekor kırıldı! Petank'ta da rekorlar ard arda geldi.

Bayanlarda Gülçin Yaratılmış, ikinci turda elde ettiği 21 sayı ile Türkiye Bayanlar rekoruna imza attı. Erkeklerde de 3 oyuncu 20 barajını aşarken, 26 sayı vuran Emin Kızılay yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. Petank erkekler rekoru da daha önce Dünya Şampiyonasında 22 sayı elde eden Yusuf Baran'a aitti.


21 sayı ile rekora ulaşan Gülçin Yaratılmış antrenörleriyle!


 


Eksişehir GSİM ve Bartın Kemer zirveyi bırakmadı

Raffa, Petank ve Volo oyunlarından toplanan puanlar neticesinde ilk etabı zirvede tamamlayan bayanlarda Eskişehir GSİM ve erkeklerde Bartın Kemer Spor Kulüpleri zirvedeki yerlerini korumayı başararak şampiyonluğun en önemli adayları olduklarını da kanıtladılar. Bu arada ilk etapta puan elde takımlar 2. etapta topladıkları puanlarla lige tekrar tutunmaya çalıştılar. Lig sonucunda son 5 sırada yer alan takımlar 2. lig 2. etabında terfi müsabakaları oynamak zorunda kalacaklar!


Milli sporcumuz, İstanbul Bocce'nin antrenör-sporcusu Şinasi Seleciler


Puan Durumu






2. etap tüm sonuçlar için tıklayınız

856198 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği